Hubei Hongcheng Ming Chemical Co., Ltd.

Przetrwaj według jakości, rozwijaj się dzięki innowacjom;

Oparte na uczciwości, obopólne korzyści i wygrana-wygrana;

Oparte na domowym, służącym światu

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Dom ProduktyTlenek antymonu Iii

Rozpuszczalniki i odczynniki Ekstrakcja wysokosiarkowym siarczanem dimetylu CAS 67-68-5

Jest to już 5. współpraca i jest doskonałym partnerem. Menedżer jest bardzo osobisty i atrakcyjny.

—— Alice Ross

Po raz pierwszy szef jest bardzo cierpliwy, szczegóły produktu są bardzo jasne i bardzo przyjemne.

—— Thomas Codlow Ochalov

Dobry partner. Produkt został przyjęty, a efekt jest bardzo dobry

—— Derrick George

Im Online Czat teraz

Rozpuszczalniki i odczynniki Ekstrakcja wysokosiarkowym siarczanem dimetylu CAS 67-68-5

Chiny Rozpuszczalniki i odczynniki Ekstrakcja wysokosiarkowym siarczanem dimetylu CAS 67-68-5 dostawca

Duży Obraz :  Rozpuszczalniki i odczynniki Ekstrakcja wysokosiarkowym siarczanem dimetylu CAS 67-68-5

Szczegóły Produktu:

Miejsce pochodzenia: CHINY
Nazwa handlowa: Dimethyl sulfoxide
Orzecznictwo: GMP
Numer modelu: ai2023

Zapłata:

Minimalne zamówienie: 1kg
Cena: Negotiable
Szczegóły pakowania: 25 kg / baryłkę
Czas dostawy: 3 ~ 5 dni dni po płatności
Zasady płatności: Western Union, T / T, L / C
Możliwość Supply: 10000 kg / miesiąc
Kontakt
Szczegółowy opis produktu
Angielska nazwa: Dimetylosulfotlenek CAS:: 67-68-5
MF:: C2H6OS EINECS:: 200-664-3
Inna nazwa:: Metan, sulfinylbis-; (Metylosulfinylo) metan; Wygląd:: Bezbarwna ciecz
Aplikacji:: Rozpuszczalniki i odczynniki Czystość:: > 99%
PSA:: 36,28000 LogP:: 0,86040
High Light:

antimony iii sulfide

,

magnesium silicide

Rozpuszczalniki i odczynniki Sulfotlenek dimetylu, wysoka selektywność ekstrakcji

Nazwa produktu: Dimetylosulfotlenek
Synonimy: Doligur, Domoso, Dromisol, Durasorb, Gamasol 90, gamasol90; Herpid; Hyadur
CAS: 67-68-5
MF: C2H6OS
MW: 78,13
EINECS: 200-664-3
Kategorie produktów: Półprodukty farmaceutyczne, chemikalia nieorganiczne i organiczne, związki organiczne, chemia analityczna, rozpuszczalniki do HPLC i spektrofotometria, rozpuszczalniki do spektrofotometrii, związki siarki (do syntezy), syntetyczne chemia organiczna, dimetylosulfotlenek (DMSO), bezwodne rozpuszczalniki, rozpuszczalnik według zastosowania, rozpuszczalnik według rodzaju Rozpuszczalniki, butelki z tworzyw sztucznych, odczynniki analityczne, odczynniki analityczne do użytku ogólnego, analityczne / chromatograficzne, płyty CD, środki czyszczące ACS, butelki z rozpuszczalnikiem, opcje pakowania rozpuszczalnikiem, test proliferacji komórek BRDU, odczynniki, kultura komórkowa, podłoża do zamrażania komórek i odczynniki, chemiczne pochłaniacze ER Endoplazmatyczny Reticulum Stress, Ogólna Biologia Komórek Macierzystych, Platforma Hybridoma, Odczynniki Hybridoma, Life Science Odczynniki do Kultury Komórkowej, Odczynniki i Suplementy, Media bezsurowowe, Biologia Komórek Macierzystych, Biologia Komórki, Sygnalizacja Komórkowa i Neuronauka, Core Bioreagents, Cryopreservation, General Odczynniki, badania podstawowe, apoptoza i cykl komórkowy, Life Science Odczynniki do oczyszczania kwasów nukleinowych, Life Science Odczynniki do białka Expr utylizacja i oczyszczanie, inne odczynniki związane z apoptozą, czynniki biostabilizujące, optymalizacja PCR, stabilizacja cząsteczek biologicznych, biochemiczne i odczynniki, odczynniki do nauki o życiu, reakcje PCR, biologia molekularna, składniki reakcji PCR, PCR / amplifikacja, biotechnologia roślin, regulatory wzrostu roślin, hodowla tkanki roślinnej Pierwotna kultura komórek ludzkich, specjalne systemy medialne, hepatocyty, biotech, rozpuszczalniki biotechnologiczne, odczynniki do nauki o życiu dla Northern i Southern Blotting, produkty, opakowania zwrotne, butelki Sure / Seal, DMSO - dimetylosulfotlenek, odczynniki do biologii molekularnej, β, analityczne i przemysłowe Enzymy i substraty, biochemikalia, enzymy, glukuronidaza, zestaw do analizy leków na glukuronidazę, inhibitory, odczynniki do nauki o życiu dla RNAi, bezwodny, ACS i odczynnikowe rozpuszczalniki klasy czystości ACS, rozpuszczalniki ACS, bursztynowe butelki szklane, bębny kompozytowe, bębny Linia, półpłynne rozpuszczalniki, produkty VerSA-Flow, CHROMASOLV Plus, odczynniki chromatograficzne &; HPLC &; HPLC Plus klasy rozpuszczalników (CHROMASOLV); HPLC / UHPLC rozpuszczalniki (CHROMA SOLV), produkty NOWPak; rozpuszczalniki UHPLC (CHROMASOLV); rozpuszczalnik uniwersalny
Mol File: 67-68-5.mol
Struktura dimetylosulfotlenku
Właściwości chemiczne sulfotlenku dimetylu
Temperatura topnienia 18,4 ° C
Temperatura wrzenia 189 ° C (lit.)
gęstość 1,100 g / ml w 20 ° C
gęstość pary 2.7 (w porównaniu z powietrzem)
ciśnienie pary 0,42 mm Hg (20 ° C)
współczynnik załamania światła n 20 / D 1,479 (lit.)
FEMA 3875 | METYLSULFINYLETEN
Fp 192 ° F
temp. przechowywania Przechowywać w RT.
rozpuszczalność H2O: mieszalny (całkowicie)
pka 35 (przy 25 ℃)
Formularz ciecz (zależna od temperatury)
kolor bezbarwny
Względna polaryzacja 0,444
granica wybuchowości 1,8-63,0% (V)
Rozpuszczalność w wodzie Rozpuszczalny w wodzie, metanolu, acetonie, eterze, benzenie, chloroformie.
Punkt zamarzania 18,4 ℃
Wrażliwy Higroskopijny
Merck 14.3259
BRN 506008
Stabilność: Stabilny. Niekompatybilny z szeroką gamą materiałów, w tym chlorkami kwasowymi, mocnymi kwasami, silnymi utleniaczami, silnymi reduktorami, halogenkami fosforu, wilgocią, wełną miedzianą + kwasem trichlorooctowym. Reaguje gwałtownie z wieloma materiałami - przed użyciem skonsultuj się z pełnym arkuszem danych. Higroskopijny.
InChIKey IAZDPXIOMUYVGZ-UHFFFAOYSA-N
Baza danych CAS DataBase 67-68-5 (CAS DataBase Reference)
NIST Chemistry Reference Dimetylosulfotlenek (67-68-5)
System rejestracji substancji EPA Metan, sulfinylbis- (67-68-5)
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
Kody zagrożeń Xi
Oświadczenia o ryzyku 36/37/38
Oświadczenia dotyczące bezpieczeństwa 24 / 25-37 / 39-26-36-23
RIDADR NA 1993 / PGIII
WGK Niemcy 1
RTECS PV6210000
fa 3
TSCA tak
Kod HS 29309070
Dane o niebezpiecznych substancjach 67-68-5 (Dane o niebezpiecznych substancjach)
Toksyczność LD50 doustnie u szczurów: 17,9 ml / kg (Bartsch)
Informacje MSDS
Dostawca Język
Dimetylosulfotlenek język angielski
SigmaAldrich język angielski
ACROS język angielski
ALFA język angielski
Zastosowanie i synteza dimetylosulfotlenku
Przegląd Dimetylosulfotlenek (w skrócie DMSO) jest związkiem organicznym zawierającym siarkę; Wzór cząsteczki: (CH3) 2SO; Wykazuje on bezbarwną, bezwonną, higroskopijną i łatwopalną przezroczystą ciecz w temperaturze pokojowej. Ma zarówno wysoką polarność, jak i wysoką temperaturę wrzenia. Ma również właściwości aprotyczne i mieszalne z wodą. Ma niską toksyczność, dobrą stabilność termiczną i nie miesza się z parafiną. Jest rozpuszczalny w wodzie, etanolu, propanolu, eterze, benzenie i chloroformie i wielu innych substancjach organicznych i jest nazywany "uniwersalnym rozpuszczalnikiem". Jest to popularny rozpuszczalnik organiczny, który ma najsilniejszą zdolność rozpuszczania. Może rozpuszczać większość związków organicznych, w tym węglowodany, polimery, peptydy, a także wiele soli nieorganicznych i gazów. Może rozpuszczać pewną ilość substancji rozpuszczonej, której ciężar jest równy 50-60% (inne powszechne rozpuszczalniki zwykle rozpuszczają się tylko 10-20%), więc jest to bardzo ważne w zarządzaniu próbkami, a także w szybkim skriningu leków. W pewnych warunkach kontakt między dimetylosulfotlenkiem i chlorkiem może nawet prowadzić do reakcji wybuchowej.
dimetylosulfotlenek jest szeroko stosowany jako rozpuszczalniki i odczynniki, szczególnie jako odczynnik do obróbki i rozpuszczalnik przędzalniczy w reakcji polimeryzacji akrylonitrylu stosowanej do syntezy poliuretanu i rozpuszczalnika przędzalniczego. Może być również stosowany jako syntetyczny rozpuszczalnik dla poliamidu, poliimidu i żywicy polisulfonowej, a także jako rozpuszczalniki do ekstrakcji rozpuszczalników węglowodorów aromatycznych i ekstrakcji butadienu oraz rozpuszczalniki do syntezy chlorofluoroaniliny. Ponadto dimetylosulfotlenek może być również bezpośrednio stosowany jako surowiec lub nośnik niektórych leków w przemyśle farmaceutycznym. Sama dimetylosulfotlenek ma różne działanie, takie jak przeciwzapalne, przeciwbólowe, moczopędne i uspokajające, a zatem znany jest także jako "panaceum", który jest zwykle jako składnik czynny leku przeciwbólowego dodawany do leku. Ma również specjalne właściwości łatwego przenikania przez skórę, co powoduje, że ludzie czują smak ostryg. Roztwór cyjanku sodowego dimetylosulfotlenku może powodować zatrucie cyjankami poprzez kontakt ze skórą, podczas gdy sam dimetylosulfotlenek ma stosunkowo niską toksyczność. Dimetylosulfotlenek jest szeroko stosowany jako środek ekstrakcyjny w wielu firmach chemicznych i farmaceutycznych. Jednak ze względu na wyższą temperaturę wrzenia powoduje bardzo wysokie temperatury pracy i powoduje ponadto koksowanie materiałów, co wpływa na recykling dimetylosulfotlenku i dalsze czyszczenie sprzętu, a także powoduje zwiększone zużycie energii. W związku z tym recykling dimetylosulfotlenku stał się wąskim gardłem jako jego dalsze szerokie zastosowanie jako środka ekstrakcyjnego.
Powyższe informacje są edytowane przez Chemicalbook of Dai Xiongfeng.
Metoda oczyszczania i usuwania wody dimetylosulfotlenek może być mieszany z wodą i może być umieszczony do długotrwałego przechowywania i suszenia przez sito molekularne. Następnie zastosować go do destylacji próżniowej i zebrać frakcję 76 ° C / 1600Pa (12 mmHg). Po destylacji utrzymywać temperaturę poniżej 90 ° C; w przeciwnym razie doprowadzi to do reakcji dysproporcjonowania, która generuje dimetylosulfon i sulfid dimetylowy. Można go również suszyć za pomocą tlenku wapnia, wodorotlenku wapnia, tlenku baru i siarczanów baru, a następnie destylować pod zmniejszonym ciśnieniem. Można go również oczyścić przez częściową krystalizację. Może to doprowadzić do wybuchu podczas mieszania dimetylosulfotlenku z pewną substancją, taką jak wodorek sodu, kwas nadjodowy lub nadchloran magnezu, a zatem należy zwrócić na to uwagę.
Metody identyfikacji i wykrywania [Identyfikacja] Weź 1,5 ml tego produktu i dodaj do niego powoli 2,5 ml ochłodzonego kwasu jodowego z kropli; szybko go odfiltrować i osuszyć pod zmniejszonym ciśnieniem, przy czym pozostałością jest niestabilna ciemnofioletowa krystaliczna substancja stała, która ma nieprzyjemny zapach. Rozpuszczenie go w chloroformie spowoduje powstanie czerwonego roztworu.
[Sprawdź] Pochłanianie optyczne, weź pewną ilość tego produktu, przelej przez strumień suchego azotu przez 15 minut i natychmiast umieść go w kuwecie absorpcyjnej 1 cm z wodą jako ślepą próbą. Zmierzyć absorbancję 275 nm zgodnie z metodą spektrofotometryczną (Chińska Farmakopea 1990 wydanie dodatku strona 24) o wartości nie większej niż 0,30; a następnie dalej mierzy się absorbancję przy długości fali 285 nm i 295 nm, przy czym jej stosunek w stosunku do absorbancji wynoszącej 275 nm jest nie większy niż 0,65 i 0,45, odpowiednio. Należy również pamiętać, że nie powinno być maksymalnej absorpcji w zakresie 270 ~ 350nm. Zawartość wody nie powinna przekraczać 0,2% (chińskie wydanie Farmakopei 1990 dodatek 55). Dimetylosulfon bierze difenylometan, aby wytworzyć 0,025% roztwór acetonu jako wewnętrzny roztwór wzorcowy; dokładnie zważyć odpowiednią ilość dimetylosulfotlenku i rozcieńczyć do 0,050% roztworu wewnętrznego roztworu wzorcowego jako roztworu kontrolnego; dodatkowo dokładnie zważ pewną ilość tego produktu i rozcieńcz do 50% roztworu za pomocą wewnętrznego roztworu wzorcowego jako roztworu testowego. Zgodnie z protokołem chromatografii gazowej (chińskie wydanie Farmakopei 1990, drugi tom, dodatek strona 31 (3)), użyć 20 mM 10% (stężenie powłoczki) glikolu polietylenowego jako cieczy utrwalacza; (teoretyczna liczba tablic obliczona z dimetylu powinna być większa niż 1500, a stopień separacji piku dimetylosulfotlenku i piku wzorca wewnętrznego powinien być większy niż 2). Zmierzony stosunek powierzchni piku dimetylosulfonu i powierzchni piku difenylometanu w roztworze próbki w temperaturze kolumny 150 ° C nie powinien być większy niż roztwór kontrolny.
Referencyjne standardy jakości Do użytku zewnętrznego - jakość wskaźników technicznych DMSO
Treść, GC,%, ≥ 99,9 GB / 2307-1986). Chromatografia gazowa
Identyfikacja IR, kwalifikowana EP
Identyfikacja chemiczna, kwalifikowana EP
Punkt krystalizacji, ° C ≥ 18,3 GB / T7533-1993
Współczynnik załamania światła 1,478-1,479 GB / T6488-1986
Wilgotność,%, KF, ≤ 0,2 GB / T6283-1986
Wartości UV ekstynkcji, 275 nm ≤ 0,3 GB 9721-1988
285 nm ≤ 0,2
295 nm ≤ 0,2
Metale ciężkie, PPm ≤ 10 GB / 7532-1987
Ciężar właściwy (20 ℃), 1.100-1.104 GB / 4472-1984
Wartość kwasowa (0,1 N / ml NaOH / 50 g), ≤ 5,0 GB / 9736-1988
Opakowanie: wiadro z tworzywa sztucznego PE Bezwodny - indeks techniczny jakości DMSO
Treść (DMSO), GC%, ≥ 99,9 GB / 2307 --- 1986). Chromatografia gazowa
Punkt krystaliczny, ° C, ≥ 18,35 GB / T7533-1993
Wartość kwasowa mgKOH / g, ≤ 0,001 GB / T9736-1988
Współczynnik załamania światła (20 ° C), 1,478-1,479 GB / 6488 --- 1986
Wilgotność,%, KF, ≤ 0,001 GB / 6283-1986
Pozostałość po odparowaniu, PPM, ≤ 5 GB / T3209 ---- 82
Metale ciężkie,%, ≤ 10. GB / T7532 ---- 87
Opakowanie: plastikowe wiadro PE
Toksyczność GRAS (FEMA).
Ograniczone użycie FEMA (mg / kg) produkty piekarnicze, napoje bezalkoholowe, płatki śniadaniowe, zimne napoje, sosy, produkty mięsne, produkty mleczne, miękkie słodycze, zupy, słodkie sosy; Średnio od 0,1 do 5,0; Przyprawy: 100-1000.
Proces odzyskiwania Powinniśmy wziąć pod uwagę recykling, gdy używamy DMSO jako rozpuszczalnika w celu zmniejszenia kosztów produkcji. Możemy skorzystać z właściwości DMSO łatwej rozpuszczalności w wodzie, benzenie i toluenie, aby wytworzyć kompleks asocjacyjny w celu oddzielenia go od innych zanieczyszczeń przy użyciu ekstrakcji eterowej lub ekstrakcji odwrotnej, a następnie zastosować destylację próżniową w celu uzyskania czystego produktu. Na przykład: dla mieszaniny między DMSO i nieorganiczną solą, użyć toluenu do ekstrakcji DMSO, a następnie dodać wodę do cieczy ekstrakcyjnej do odwrotnej ekstrakcji DMSO. Otrzymany roztwór wodny DMSO poddaje się destylacji próżniowej pod zmniejszonym ciśnieniem ((1,33-2,0) x 103 Pa dla uzyskania DMSO ponad 99% Po ekstrakcji z użyciem areny, najpierw ekstrahuje się arenę z reformatu, a następnie dodaje wodę do ekstrahowanego produktu. ciecz do ekstrakcji odwrotnej w celu otrzymania wodnego DMSO, a następnie otrzymać czysty produkt DMSO przez destylację próżniową Ponadto istnieją również inne metody, takie jak wysalanie z diwodorofosforanem potasu, metoda recyklingu za pomocą metanolu, ekstrakcja etanolem, która może być przyjęta w pewne warunki Dla użytkownika o niewielkich ilościach, który nie jest łatwy do recyklingu, można go zebrać i oddać razem do zakładu produkcyjnego do recyklingu.
Podstawowym podejściem do recyklingu DMSO jest destylacja próżniowa z wymogiem dwóch warunków, najpierw utrzymanie temperatury poniżej 120 stopni, w przeciwnym razie wystąpią problemy z bezpieczeństwem, a także spowoduje niższe odzyskiwanie. Kolejną kwestią jest wartość PH systemu. Odpowiednią wartością jest pH 8, które jest odpowiednie zarówno dla kwestii bezpieczeństwa, jak i właściwego stanu rozkładu DMSO. Używana przeze mnie wieża to stal węglowa z 7-8 tacami, a stosunek deflegmacji wynosi 3-2, który może ogólnie osiągnąć zawartość 98-99%. Objętość urządzenia wynosi 2000 L przy bardzo dobrej skuteczności.
Metoda półciągłej destylacji próżniowej do odzyskiwania DMSO w produkcji ketokonazolu jest następująca: (1) wlać surowiec do reaktora kolumny destylacyjnej, rozpocząć ogrzewanie, gdy poziom cieczy osiągnie 1/3; (2) gdy temperatura górnej części górnej kolumny kolumny rektyfikacyjnej osiągnie 60 ° C, włączyć wewnętrzną chłodnicę zwrotną, a także układ próżniowy; (3) Gdy stopień podciśnienia osiągnie 0,1 ~ 0,15 × 10 Pa ↑, kontroluj górę kolumny destylacyjnej materiału ulegającego odkształceniu: gdy temperatura górna osiągnie 65 ° C, szczyt kolumny rektyfikacyjnej będzie głównie wytwarzał półprodukt ; gdy najwyższa temperatura osiągnęła 80 ° C, a także nastąpił gwałtowny wzrost temperatury wierzchu, materiałem plonotwórczym w szczycie jest DMSO; (4) Gdy temperatura osiągnie 110 ° C, odpowietrz i zatrzymaj ogrzewanie; (5) uwolnij pozostałości w czajniku wieży.
Właściwości chemiczne Jest bezbarwną cieczą i jest higroskopijny. Jest prawie bezwonny z gorzkim smakiem. Można go rozpuścić w wodzie, etanolu, acetonie, eterze, benzenie i chloroformie.
Używa 1. Może być stosowany do ekstrakcji arenu, również jako medium reakcji stosowanego do żywic i barwników, i stosowany do polimeryzacji akrylowej i rozpuszczalnika przędzalniczego.
2. Może być stosowany jako rozpuszczalnik organiczny, środowisko reakcji i związki pośrednie syntezy organicznej. Jest wysoce wszechstronny. Produkt ten ma wysoce selektywną zdolność ekstrakcji i może być stosowany jako rozpuszczalnik polimeryzacji i kondensacji żywicy akrylowej i żywicy polisulfonowej, jako rozpuszczalnik do polimeryzacji i przędzenia z poliakrylonitrylu i octanu celulozy, jako rozpuszczalnik do ekstrakcji do oddzielania alkanów i arenów, oraz jako medium reakcji dla aren, ekstrakcji butadienu, włókna akrylowego, rozpuszczalników plastykowych, barwników organicznych i syntetycznych oraz przemysłu farmaceutycznego. W dziedzinie medycyny dimetylosulfotlenek ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe z silną zdolnością przenikania przez skórę, a zatem jest w stanie rozpuścić niektóre leki i zwiększyć ich przenikanie do organizmu ludzkiego, aby osiągnąć cele terapeutyczne. Biorąc tę ​​właściwość nośnika dimetylosulfotlenku, można go stosować jako dodatki do pestycydów. Dodanie niewielkiej ilości dimetylosulfotlenku w niektórych pestycydach może ułatwić przenikanie pestycydów do rośliny w celu poprawy skuteczności. dimetylosulfotlenek można również stosować jako rozpuszczalnik barwnika, środek do usuwania barwnika i nośnik barwnika dla włókien syntetycznych. Może być również stosowany jako absorbent recyklingu acetylenu i dwutlenku siarki, a także modyfikatory włókna syntetycznego, środka przeciw zamarzaniu i dielektryka kondensatora, oleju hamulcowego i ekstrahenta rzadkich metali.
3. Może być stosowany jako rozpuszczalnik analityczny i czynnik wiążący w chromatografii gazowej, a także jako rozpuszczalnik do analizy widm UV.
Metoda produkcji dimetylosulfotlenek zazwyczaj wytwarza się metodą utleniania siarczkiem dimetylu. Mają różne procesy produkcyjne ze względu na różne typy utleniaczy i utleniaczy. 1. Metoda disiarczku metanolu węglowego; przyjmować dwusiarczek węgla i metanol jako surowce i stosować γ-Al2O3 jako katalizator; Najpierw zsyntetyzuj siarczek dimetylu, następnie poddaj się reakcji utleniania z dwutlenkiem azotu (lub azotanem), aby otrzymać sulfotlenek dimetylu. 2. Metoda nadtlenku wodoru: wziąć aceton jako medium buforowe, aby siarczek dimetylu poddać reakcji z nadtlenkiem wodoru. Ta metoda syntezy dimetylosulfotlenku ma względnie wysoki koszt i dlatego nadaje się do produkcji na dużą skalę. 3. Sposób wytwarzania dwutlenku azotu: w reakcji katalizy γ-tlenku glinu z siarczanem dimetylu metanolu i siarkowodoru otrzymuje się siarczek dimetylu; poddać siarczan reakcji z azotynem sodu w celu wytworzenia dwutlenku azotu; Siarczek dimetylu ma reakcję fazy gaz-ciecz z dwutlenkiem azotu w 60-80 ° C w celu wytworzenia surowego sulfotlenku dimetylu. Czasami ludzie również wykorzystują tlen do bezpośredniego utleniania, który również generuje surowy dimetylosulfotlenek. Następnie po destylacji próżniowej udoskonalić, aby otrzymać gotowy produkt dimetylosulfotlenku. Ta metoda jest względnie zaawansowaną metodą produkcji. 4. Metoda siarczanu dimetylu: zastosować siarczan dimetylu w celu reakcji z siarczkiem sodu, aby otrzymać siarczek dimetylu; siarczan ma reakcję z azotynem sodu w celu wytworzenia dwutlenku azotu; Siarczek dimetylu utlenia się dwutlenkiem azotu w celu wytworzenia surowego sulfotlenku dimetylu, a następnie poddaje neutralizacji i destylacji, otrzymując oczyszczony produkt dimetylosulfotlenku. Ponadto metoda anodowego utleniania może również wytwarzać dimetylosulfotlenek przez siarczek dimetylu.
Właściwości chemiczne bezbarwna ciecz
Używa DMSO jest polarnym aprotycznym rozpuszczalnikiem stosowanym w reakcjach chemicznych, w reakcjach łańcuchowych polimerazy (PCR) oraz jako środek do witryfikacji krioprotektantów do konserwacji komórek, tkanek i narządów. DMSO stosuje się w pożywce do zamrażania komórek w celu ochrony komórek przed mechanicznym uszkodzeniem wywołanym przez kryształki lodu. Stosuje się go do zamrożonego przechowywania pierwotnych, subhodowanych i rekombinowanych heteroploidalnych i hybrydomowych linii komórkowych; embrionalne komórki macierzyste (ESC) i hematopoetyczne komórki macierzyste. DMSO jest często stosowany w kombinacjach z BSA lub płodową surowicą bydlęcą (FBS).
Używa Ludzkie i zwierzęce linie komórkowe hodowane w hodowli są na ogół przechowywane zamrożone. Zamrażanie chroni linię komórkową przed zmianami spowodowanymi dryftem genetycznym i minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia. Ciekły azot stosowany w połączeniu ze środkiem krioochronnym, takim jak DMSO, jest szeroko stosowaną metodą konserwowania komórek. Bez obecności środka krioochronnego zamrażanie jest zabójcze dla większości komórek ssaczych. Uszkodzenia spowodowane są uszkodzeniem mechanicznym przez kryształy lodu, stężeniem elektrolitów, zmianami pH i denaturacją białek. Te śmiertelne skutki są minimalizowane przez dodanie środka krioochronnego, który obniża
Używa Wykazano, że dimetylosulfotlenek (1-10%) przyspiesza renaturację nici i uważa się, że zapewnia termiczną stabilność kwasu nukleinowego przeciwko depuracji. Jako ko-rozpuszczalnik PCR, DMSO może pomóc w poprawie wydajności, szczególnie w długich reakcjach PCR.
Używa Polarny rozpuszczalnik aprotyczny stosowany w reakcjach łańcuchowych polimerazy (PCR) oraz jako środek do witryfikacji krioprotektantów do konserwacji komórek, tkanek i narządów.
Używa Odpowiedni do HPLC, spektrofotometrii, testów środowiskowych
Definicja CHEBI: 2-węglowy sulfotlenek, w którym atom siarki ma dwa podstawniki metylowe.
Używa Rozpuszczalnik dla wielu związków organicznych, w tym tłuszczy, węglowodanów, barwników, żywic i polimerów. W reakcjach organicznych. Jako płyn niezamarzający lub płyn hydrauliczny po zmieszaniu z wodą. Aby krioprezerwować i przechowywać hodowane komórki.
Nazwa handlowa Rimso-50 (Bioniche).
Ogólny opis Klarowny płyn, zasadniczo bezwonny. Temperatura zapłonu zamkniętego kubka 192 ° F. Opary są cięższe od powietrza. Kontakt ze skórą może powodować pieczenie i pieczenie oraz prowadzić do zapachu czosnku w oddechu. Doskonały rozpuszczalnik, który może przenosić toksyczne substancje rozpuszczone przez skórę. Wysokie stężenia oparów mogą powodować ból głowy, zawroty głowy i sedację.
Reakcje na powietrze i wodę Gęstszy niż woda i mieszalny w wodzie.
Profil reaktywności Dimetylosulfotlenek rozkłada się gwałtownie w kontakcie z wieloma halogenkami acylu, halogenkami arylu i związkami pokrewnymi, takimi jak fenyl i chlorek tolilu, chlorek acetylu, chlorek benzenosulfonylu, chlorek benzoilu, chlorek cyjanurowy, chlorek fosforu, tlenochlorek fosforu i chlorek tionylu [Chem. Eng. Wiadomości 35 (9): 87 (1957)]. Reaguje, prawdopodobnie gwałtownie, z pięciofluorkiem jodu [Chem. Eng. News 47 (12): 109 (1969)]. Destylacja próżniowa z bezwodnego nadchloranu magnezu doprowadziła do eksplozji [MCA Case History 1187 (1966)]. Gwałtownie reaktywny ze środkami fluorującymi, takimi jak fluorek srebra [Chem. Eng. News 44 (24): 7 (1956)]. Może eksplodować za pomocą wodorku sodu [Chem. Eng. News 44 (24): 7 (1966)]. Mieszanina z bromkiem metylu spowodowała eksplozję, która rozbiła aparat [NFPA 491M, 1991]. Tworzy sole z kwasem nadchlorowym, które wybuchają po wyschnięciu [Chem. Abst. 44: p3935d (1950)]. Rozkłada się po podgrzaniu powyżej normalnej temperatury wrzenia.
Zagrożenie dla zdrowia Lekkie podrażnienie oczu.
Zagrożenie pożarowe Szczególne zagrożenia związane z produktami spalania: Może tworzyć się dwutlenek siarki, formaldehyd i merkaptan metylu
Aktywność biologiczna Rozpuszczalnik o szerokim zastosowaniu w badaniach biologicznych.
Metody oczyszczania Ta bezbarwna, bezwonna, bardzo higroskopijna ciecz jest syntetyzowana z siarczku dimetylu. Główną nieczystością jest woda, z śladami sulfonu dimetylowego. Zastosowanie ma test Karla-Fischera. Wysuszono go za pomocą sita molekularnego typu 4A lub 13X firmy Linde, przedłużając kontakt i przechodząc przez kolumnę z materiału, a następnie destylowano pod zmniejszonym ciśnieniem. Inne środki suszące obejmują CaH2, CaO, BaO i CaSO4. Może być również frakcjonalnie krystalizowany przez częściowe zamrażanie. Bardziej rozległe oczyszczenie osiąga się przez pozostawanie na noc ze świeżo ogrzanym i chłodzonym tlenkiem glinu o jakości chromatograficznej. Następnie ogrzewa się do wrzenia pod chłodnicą zwrotną przez 4 godziny nad CaO, suszy nad CaH2 i frakcjonuje destylacyjnie pod niskim ciśnieniem. Dla skuteczności osuszaczy w suszeniu dimetylosulfotlenku patrz Burfield i Smithers [J Org Chem 43 3966 1978, Sato i in. J Chem Soc, Dalton Trans 1949 1986]. [Reddy Pure Appl Chem 25 459 1969, Beilstein 1 IV 1277.] Szybkie oczyszczenie: pozostawić na świeżo aktywowanym tlenku glinu, BaO lub CaSO4 przez noc. Przesączyć i oddestylować nad CaH2 pod zmniejszonym ciśnieniem (~ 12 mm Hg). Przechowuj go na sicie molekularnym 4A.

Szczegóły kontaktu
Hubei Hongcheng Ming Chemical Co., Ltd.

Osoba kontaktowa: Yang

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)